Westminster Charity Race za nami. Fundacja Polsat została wyróżniona nagrodą specjalną!

W ostatnią sobotę wakacji, 31 sierpnia, na warszawskim Służewcu odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Westminster Day. Jedna z gonitw miała charakter charytatywny. 10 koni pobiegło dla zaproszonych fundacji. Pięknych, sportowych emocji nie brakowało, a do Fundacji Polsat trafiło aż 20 000 złotych!

Westminster Charity Race za nami. Fundacja Polsat została wyróżniona
nagrodą specjalną!

Westminster Charity Race to jedyna w Europie gonitwa, w której wygrywają wszyscy, a najważniejsza jest idea niesienia dobra! 31 sierpnia w boksach stanęły najlepsze europejskie konie, które pobiegły w wyścigu, by wesprzeć 10 organizacji charytatywnych, w tym Fundację Polsat.

W barwach naszej fundacji wystartował trzyletni ogier Oasis King, który przy dopingu podopiecznych i przyjaciół Fundacji Polsat dał z siebie wszystko i zajął 6. miejsce. Tym samym wygrał aż 15 000 złotych! To jednak nie wszystko, ponieważ każdego roku Westminster Polska przyznaje nagrodę specjalną zasłużonemu pracownikowi Służewca. W tym roku otrzymała ją Dyrektor Toru Wyścigów Konnych Służewiec Urszula Zawadzka, która zdecydowała się przekazać czek na 5 000 złotych jednej z obecnych na padoku fundacji. O wskazanie poprosiła pomysłodawczynię gonitwy panią Judy Ziburske. Jej wybór padł na Fundację Polsat! Dlatego po sobotnim wyścigu nasze konto zasiliła kwota nie 15 000, a 20 000 złotych. Pieniądze w całości zostaną przekazane na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom.

- Jestem przeszczęśliwa, że dzięki uprzejmości Westminster Polska możemy po raz drugi tutaj być. Idea jest fantastyczna. Wszyscy jesteśmy wygrani. To, że jesteśmy razem, że zwracamy uwagę na ludzi potrzebujących, że możemy trochę swojego czasu, serca i parę złotówek poświęcić dla tych, dla których to jest czasem być albo nie być – jest wspaniałe. Jestem bardzo wdzięczna za ten dodatkowy czek i mogę obiecać, że naprawdę dobrze to wykorzystamy - powiedziała wzruszona prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Poza emocjonującym wyścigiem na kibiców, którzy wybrali się tego dnia na warszawski Służewiec, czekała wspaniała, rodzinna atmosfera i masa atrakcji. W strefie Fundacji Polsat czas umilały animacje, zdrowe przekąski i pyszne lody, które cieszyły się ogromną popularnością.

W tym roku obok Fundacji Polsat w rywalizacji wzięły udział także:
• Fundacja DKMS
• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
• Fundacja Ronalda McDonalda
• Polska Akcja Humanitarna
• Fundacja Cancer Fighters
• Fundacja Mam Marzenie
• Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce
• UNICEF Polska
• Fundacja Totalizatora Sportowego

Każda z wyżej wymienionych organizacji charytatywnych otrzymała wsparcie pieniężne w wysokości odpowiedniej do zajętego w gonitwie miejsca. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z wydarzenia w programie „Jesteśmy dla dzieci” już w najbliższą sobotę, 7 września, o 11:00 w Czwórce.