Fundacja Polsat spełniła marzenie Miłka i Jagody. Obejrzyj reportaże już w sobotę w programie „Jesteśmy dla dzieci”!

W najbliższą sobotę na widzów Czwórki czeka wyjątkowy odcinek „Jesteśmy dla dzieci”. W programie wyemitowane zostaną aż dwa reportaże, w których Fundacja Polsat oraz Darczyńca, zainspirowany historią podopiecznego spełniają marzenia dzieci. Dzięki ludziom o wrażliwych sercach udało się wywołać uśmiech na twarzach 12-latków Miłka oraz Jagody. O czym marzyli mali herosi?

Miłko - miłośnik zwierząt

Miłko miał 9 lat, kiedy zdiagnozowano u niego spektrum autyzmu, od niedawna zaklasyfikowany jako zespół Aspergera. Chłopiec jest bardzo oczytany i inteligentny, jednak ma trudności w kontaktach z rówieśnikami.

- W odróżnieniu od nas nie rozumie komunikacji niewerbalnej. Dlatego od trzech lat, czyli od czasu diagnozy, wozimy go na różne zajęcia i terapie, które bardzo mu pomagają - mówi mama chłopca.

Miłko uwielbia zwierzęta i chciał nakręcić o nich film. Ekipa programu „Jesteśmy dla dzieci” zabrała go do Skrzynic Drugich koło Lublina, gdzie w Leśnym Przytulisku mógł spełnić swoje marzenie. Na miejscu chłopiec poznał mieszkańców przytuliska – dzika, kunę, sowę, wiewiórki, wysłuchał ich historii, a także mógł je nakarmić. Z uwagą przyglądał się pracy ekipy programu „Czysta Polska” - Adzie Borowicz, Krzysztofowi Stoińskiemu i Ireneuszowi Bielakowi, a zebrane obserwacje wykorzystał przy realizacji własnego projektu. Bohaterem pierwszego filmu Miłka został mały dzik, którego chłopiec wybrał spośród wszystkich mieszkańców przytuliska. Jak się okazało, Miłek jest bardzo utalentowany i mimo młodego wieku o kręceniu filmów wie całkiem sporo!

Jagoda - dziewczynka, która chciała unieść się nad ziemię

Historie podopiecznych Fundacji Polsat poruszają serca Darczyńców. Tak było w przypadku 12-letniej Jagody.

W styczniu 2023 roku dziewczynka uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, w skutek którego uszkodzony został jej kręgosłup, miednica, jelita oraz ręka. Dzięki leczeniu i rehabilitacji dziewczynka powoli wraca do sprawności. Jagoda jest bardzo pogodnym dzieckiem, ma wielkie serce do ludzi i zwierząt. Jej wielkim marzeniem, które zostało opisane na stronie Fundacji, był lot samolotem. O marzeniu podopiecznej przeczytała działaczka społeczna i poetka z Leszna - Joanna Pierzchała-Musielak, która poruszona historią dziewczynki znalazła sponsora i we współpracy z Lotniskiem Leszno oraz Aeroklubem Leszczyńskim spełniła to marzenie!

Materiał o Miłku i Jagodzie będzie można obejrzeć już w sobotę 15 czerwca
o godz. 11:00 w programie „Jesteśmy dla dzieci” w Czwórce. Zapraszamy!